Instrukcja krok po kroku – 1 łyżka popiołu i woda a Twój skrzydłokwiat znów pięknie zakwitnie.

Z racji swojego pochodzenia, skrzydłokwiat jest ciepłolubny. Temperatura pomieszczenia powinna wahać się między 18 a 25 stopni Celsjusza. Obniżenie temperatury może spowodować zahamowanie jego wzrostu. Roślina nie przepada też za promieniami słonecznymi, dlatego nie należy stawiać jej w miejscu bezpośredniego kontaktu z nimi.

Wystawienie na słoneczną ekspozycję może skutkować poparzeniem liści. Skrzydłokwiat preferuje miejsca wilgotne i zacienione jak w dżungli, która jest przecież jego naturalnym domem. Dobrze jest, więc, w porach największego nasłonecznienia przenieść roślinę do cienia.

Jednak nie na długo, bo z kolei długie przebywanie w cieniu skutkuje przebarwieniem i zahamowaniem wzrostu liści. Także, w podejściu do skrzydło kwiatu – jak i do wszystkiego – należy zachować umiar.

Skrzydłokwiat najlepiej czuje się na glebie wilgotnej, ale nie podmokłej. Jak każda roślina o dużych liściach uwielbia skrapianie wodą. Dobrze jest robić to codziennie, aby liście były piękne, zdrowe i odżywione. Należy też pamiętać o nawozie i podawaniu odżywki raz na dwa tygodnie, w okresie od kwietnia do września. Stosowanie tych zabiegów późną jesienią i zimą nie jest wskazane, bo roślina powinna odpocząć.

Co zrobić, gdy pomimo właściwej pielęgnacji roślinie wyraźnie coś dolega?

error: Treść zabezpieczona !!