Ludzie pochłonięci codziennymi obowiązkami nie poświęcają należytej uwagi kondycji ich mózgów. Dowiedziono naukowo, że wykonując proste ćwiczenia umysłowe, można polepszyć pamięć, zapobiegać chorobie Alzheimera oraz pozostać w stanie świadomości w okresie późnej starości.
Bardzo ważne jest, by nie osiągnąć stanu umysłowej stagnacji. Ćwicząc regularnie pamięć i uwagę, możemy zwiększyć ilość tworzących się sygnałów nerwowych oraz wzmocnić połączenia synaptyczne między strukturami mózgu.
Na zdjęciu widnieją kolorowe słowa. Należy skupić się na kolorze, a nie na słowie. Po wypowiedzeniu na głos nazw kolorów, powtarzamy ćwiczenia, tym razem zaczynając od końca.
Zadanie może sprawiać trudność, ponieważ wymaga dużego skupienia. Prawa półkula mózgu ma za zadanie zidentyfikować kolor, natomiast lewa jest odpowiedzialna za wypowiedzenie słowa na głos.
Ćwiczenie angażuje obydwie półkule, dlatego świetnie sprawdza się w poprawieniu umiejętności uwagi. W ten sposób możemy pomóc zapobiegać chorobie Alzheimera.